Quantcast
Press "Enter" to skip to content

Kiek kainuoja išleisti pirmoką į mokyklą? Kainų tyrimas

Paskutinį kartą atnaujinta: 26 lapkričio, 2019

Man visada buvo smalsu, kiek iš tikrųjų kainuoja suruošti pirmoką į mokyklą. Galbūt dėl to, kad dažnai teko girdėti socialiniuose kanaluose rūpesčiu grįstus pasisakymus jog “jūs net neįsivaizduojate kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą”. Todėl tam, kad geriau įsivaizduotumėme, paruošiau paprastą, tačiau pakankamai konkretų ir aiškų tyrimą, kuriuo pasistengiu įvardinti tikslią sumą, kiek kainuoja mokyklinių prekių krepšelis pirmokui.

Kad viskas būtų dar tiksliau ir aiškiau, orientavausi konkrečiai tik į mokyklines prekes, t.y. į mano skaičiavimus neįeis pirmoko apranga (rūbai, batai, striukė ir pan.), todėl ši suma lai bus kiekvieno žmogaus finansinių galimybių reikalas. Taip pat pabrėžiu, kad mūsų parinktos prekės pirmoko krepšeliui nėra nei pigiausios, nei brangiausios, taikiausi į viduriuką.

Tyrimas: Metodika ir sąrašas

Paties tyrimo eiga buvo tokia: kad viskas būtų maksimaliai susisteminta ir nieko nepraleisčiau, internete turėjau susirasti mokyklinių prekių sąrašą pirmokui, tuomet nueiti į internetinę parduotuvę ir ją “apiplėšti” – t.y. susidėti visas prekes iš sąrašo į krepšelį ir nieko nepirkti (no hard feelings, Officeday). Viskas tik tam, kad sumas matytume kaip ant delno – aiškiai ir išsamiai.

Taigi, susiradau rekomenduotinas mokyklines prekes pirmokams. Aš naudojausi šiuo specialiai paruoštu sąrašu (jį galite rasti ir čia):

Tada prasidėjo linksmoji dalis – sudėti visas prekes į krepšelį, renkantis ne pigiausias ir ne brangiausias prekes, taip siekiant tiksliau išgryninti vidutinio kokybės lygio krepšelį būsimam pirmokui. Kita mano pastraipa, tikėtina, bus parašyta po krepšelio surinkimo, t.y. po 1-2 val.

Ką gi, manau pavyko visai neblogai, visas prekes surinkau ir sudėjau į elektroninės parduotuvės krepšelį. Patikslinu, jog prekių kiekius rinkausi labai preliminariai pasirinkdamas pagal savo asmeninį suvokimą, tad jis nebūtinai turi būti itin tikslus. Kitaip sakant, šis tyrimas yra bendro informacinio pobūdžio, tačiau tikiu, jog ne maža dalis žmonių beruošiančių savo vaikus į pirmą klasę ras šią informaciją kaip išties naudingą.

Savo pasirinktoje internetinėje parduotuvėje neradau tik 4 prekių: tvarkaraščio, klijuotės dailės darbeliams, skaičiavimo pagaliukų bei raidyno. Atlikęs papildomas paieškas internete radau šias kainas nerastoms prekėms: Raidyną radau komplekte su tvarkaraščiu už 1.07 EUR, Klijuotę stalui, kuri puikiai tinka ir dailės darbeliams – už 1,49 EUR ir skaičiavimo pagaliukus už 2,17 EUR. Finalinę sumą su visu prekių sarašu rasite žemiau nuotraukos.

Štai kokias prekes rekomenduotina turėti, ir kokia jų vidutinė kaina (spausk ant nuotraukos padidinimui):

Prekių kainos ir asortimentas iš Officeday.lt

Susumavus matome, jog pagrindinis pirmoko mokyklinių prekių krepšelis kainuoja 115,08 EUR su PVM. Dar pridedame prekes kurių neradau savo pasirinktoje internetinėje parduotuvėje (1,07+1,49+2,17=4.73 EUR).

Taigi, gauname, kad VISAS pirmoko mokyklinių prekių krepšelis kainuoja: 119,81 EUR su PVM

Dar būtų galima paminėti, jog siuntimui arba atsiėmimui (kuro sąnaudos) galima dar būtų atsidėti apie 10 eurų. 119.81 EUR pirmoko išleidimui į mokslus vieniems atrodo didžiuliai pinigai (ypač kai konvertuoji į Litus, kas gautųsi daugiau nei 400 LT), kitiems – ne labai. Bet faktas lieka vienas – išleisti vaiką į mokyklą yra didelis darbas ir tikrai reikalaujantis pasiruošimo. Linkiu šio darbo neatsidėti paskutinei dienai 🙂

Galiausiai, darydamas šį mini tyrimą supratau vieną dalyką – daugiau jokių mokyklinių prekių pirkimo fizinėse parduotuvėse. Per 1 valandą surinkau visas prekes, kurios būtų reikalingos mano pirmokėliui. Jokio vargo, jokio laiko deginimo, prakaito ar kitų erzinančių dalykų. Važiuodami į parduotuves ir pirkdami visus reikmenis sugaišite kelis kartus daugiau, kaip minimum.

Geriau pirkit internetu, ir likusį laiką skirkite šeimai. Ne, čia ne reklama, čia yra noras būti efektyviu ir asmeniškai išmėgintas reikalas.

Linkiu gerų ateinančių mokslo metų jūsų vaikams ir dėkoju visiems, kurie skaito. Iki!

Patinka tai, ką skaitai? Prisijunk prie mūsų Telegram ir nepraleisk naujausių įrašų!

Įvertink ⭐

Comments are closed.