Press "Enter" to skip to content

Bitkoino kaina 2020 metais – ko tikėtis? Ekspertų nuomonės

Kriptovaliutų kursai realiuoju metu ➡️ ČIA ⬅️

Šurmulys, susijęs su kriptovaliutų rinka, kiek aprimo, burbulas sprogo ir virtualiųjų valiutų kainos tapo daugmaž logiškos. Tačiau domėjimasis skaitmeniniais pinigais auga. Atsižvelgiant į 2018 m. bumą daugelis mano, kad kriptovaliutos nyksta. Tačiau iš tiesų jos vystosi tokiu greičiu, kokio ir buvo tikimasi.

Net ir mažai ką apie kriptovaliutas nusimanantys vartotojai žino, kad pastaruoju metu bitkoinas išgyveno ne pačius geriausius laikus, tačiau manoma, kad Bitkoino kaina 2020 m. augs lėtai, bet užtikrintai.

Bitkoinas (angl. Bitcoin) – vis dar populiariausia kriptovaliuta, formuojanti visą rinką, tačiau atsiranda vis daugiau patrauklių alternatyvų.

BTC kursas 2019 m. stipriai svyravo, versdamas prekiautojus nemenkai sunerimti. Tačiau, pasak rinkos ekspertų, tik laiko klausimas, kada bitkoinų vertė vėl pakils. Šiuo metu (sausio 3 d. duomenimis) bitkoino kaina rinkoje siekia 7,313.99 $ (6,563.13 €) (visų kriptovaliutų kursai pateikiami čia).

Bitkoino kaina per paskutinius 12 mėnesių. Finblog.lt nuotr.

Apie bitkoiną

  • Bitkoinai buvo sukurti 2009-aisiais Satoshi Nakamoto – iki šiol niekas nežino, ar po šiuo pseudonimu slepiasi vienas žmogus, ar visa kūrėjų komanda.

  • Sudarant sandorius bitkoinais veikia du lygiaverčiai partneriai, išvengiant bet kokių tarpininkų. Kitaip tariant, atliekant operacijas užkertamas kelias trečiųjų šalių įsikišimui, pvz bankams arba kitoms finansinėms institucijoms. Taip užtikrinama greita, keliolika minučių trunkanti transakcija, kurios neįmanoma pašalinti iš blokų grandinės (angl. blockchain) registro, tad transakciją gali pamatyti bet kuris asmuo žemėje, tačiau nežinos siuntėjo/gavėjo asmens duomenų. Ironiška, tačiau jei Lietuvos valstybė vykdytų viešuosius pirkimus ant blockchain technologijos ir pasidalytų piniginių adresais viešai, mes, Lietuvos piliečiai, tiksliai žinotume kiek kam ir kada buvo pervesta pinigų, plius, būtų užkirstas kelias pinigų plovimui, nes transakcijos yra viešos ir jų atšaukti, pakeisti, įtakoti ar ištrinti neįmanoma.

  • Bitkoinai – žinomiausia, populiariausia kriptovaliuta, dominuojanti rinkoje ir plačiai pripažįstama dėl blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos.

  • Ši kriptovaliuta – viena iš nedaugelio sulaukusi visos planetos gyventojų dėmesio ir oficialiai priimta organizacijų bei mokėjimo sistemų.

  • Nors šiuo metu bitkoino kaina – 7,313.99 $, jo kursas gali kisti net kelis kartus per dieną, o tai itin vilioja tuos, kurie prekiauja minučių intervalo grafikuose (angl. day trading), nes kriptovaliutos nepastovumas (angl. volatility) konstatuoją faktą, kad yra sudaroma nuolatinė terpė uždirbti arba pradirbti.

Didžiausi bitkoino kainos šuoliai/kritimai

Finblog.lt nuotr.

Svarbiausi įvykiai įtakoję bitkoino kainą 2019–2020 m.

Kriptovaliutų kotiruotėms įtaką daro daugelis įvykių. Todėl svarbu atkreipti dėmesį į įvykius, po kurių bitkoinų kaina kinta.

Bitkoinų ir eterių indeksų įtraukimas į NASDAQ

Vienas svarbiausių momentų 2019-aisiais – bitkoinų ir eterių (Ethereum) indeksų įtraukimas į NASDAQ biržą. Kaip rodo žemiau pateiktas „Coinmarketcap“ grafikas, bitkoino kaina po to kilo 300 $.

Bitkoinų kainos pokytis po įtraukimo į NASDAQ. Coinmarketcap.com nuotr.

JAV-Kinijos prekybos karas

Bitkonų kainai didelę įtaką daro JAV-Kinijos prekybos karas – susitarimas atšaukti viena kitai įvestus muitus.

2019 m. viduryje buvo fiksuota ir kita tendencija: bitkoino kaina smuko D. Trumpui prasitarus, jog jis nėra bitkoinų ir kitų kriptovaliutų gerbėjas.

Pasak Forbes, Jei D. Trumpas 2020-aisiais liks valdžioje, bitkoino kursas gali smukti, ir atvirkščiai: jei D. Trumpas bus eliminuotas, bitkoino kaina gali išaugti. Šis scenarijus numatomas keliems pirmiesiems šių metų mėnesiams. Jau vėliau, kai paaiškės rinkimų rezultatai, galimas ir kitas scenarijus: jei D. Trumpas ir vėl laimėtų JAV prezidento rinkimus, bitkoinų kaina vėlgi galėtų išaugti.

Bitkoino halvingas (skilimas) 2020 m. gegužę

2020 m. gegužės mėn. visos bitkoino vartotojų bendruomenės laukia svarbūs pokyčiai: atlyginimas už kriptovaliutos kasimą, manoma, bus sumažinamas per pusę. Šis reiškinys dažniau vadinamas tiesiog halvingu. Beveik neabejojama, kad halvingas turės įtakos ir bitkoino kainai.

Bitkoinų emisijos laikas – ribotas: į apyvartą iš viso bus išleista 21 mln. bitkoinų ir nei vienu daugiau. Jo papildomai išleisti nebus galima, todėl toks finansinis modelis eliminuoja infliaciją ir užkerta kelią “valiutos spausdinimui”, kaip kad dabar yra norma tradiciniame finansų pasaulyje, kai centriniai bankai “spausdina” banknotus, kad įtakotų jų cirkuliaciją rinkoje ir valdytų ekonominius reiškinius.

Manoma, kad kriptovaliutos rezervai turėtų išsekti 2140-aisiais. Į rinką ši kriptovaliuta leidžiama numatytu tempu, kad kasėjai gautų naudos. Tačiau šis atlygis kas 210 tūkst. blokų sumažinamas perpus. Kadangi blokas randamas kas maždaug 10 min., galime nesunkiai apskaičiuoti, kad visam procesui reikia ~4 metų.

Iš pradžių bitkoinų kasėjai už kiekvieną iškastą bloką gaudavo po 50 bitkoinų, po ketverių metų atlygis jau buvo dvigubai mažesnis – 25 bitkoinai. Šiuo metu kasėjas už iškastą bloką gauna 12,5 bitkoino, o nuo 2020 m. gegužės atlygis sieks 6,25 bitkoino. Tokiu būdu rinkoje atsiranda vis mažiau naujų bitkoinų, tuo pačiu kontroliuojama ir nuspėjama defliacija.

Tikimasi, kad ir toliau bitkoinų paklausa augs, tiesa, nors pasiūla ir negali augti proporcingai. Kai naujų kriptovaliutų vienetų patekimas į rinką ribojamas, kainos gali pakilti, o bitkoinai išliks ypač paklausūs. Akivaizdu – pigūs bitkoinai tampa vis sunkiau pasiekiami.

Tačiau kaip tiksliai vadinamasis halvingas paveiks bitkoino kainą? Daugelis komentuojančių šią situaciją užsienio ekspertų mano, kad kainų tendencijos išliks panašios kaip ir 2012-aisiais ir 2016-aisiais, tačiau tuo pačiu reikia turėti omenyje, kad investuotojai, palyginus su 2016 m., tapo brandesni, o ir kriptovaliutų sukuriama vis daugiau, konkurencija – kur kas aršesnė.

Halvingo reikėtų tikėtis nuo 2020 m. gegužės 18 iki 25 d., kai blokų skaičius perkops 630 tūkst. Tiksli data dar nėra žinoma, nes nauji blokai sugeneruojami per nevienodą laiką. Žemiau grafike yra pateikiami buvusių BTC halvingų rezultatai ir jų poveikis Bitkoino kainai.

„Google“ bei „YouTube“ cenzūra

„Google“ informaciją apie kriptovaliutas, ypač bitkoinus, vertino gana atsainiai, tačiau 2019 m. pab. situacija tapo itin įtempta: „Google“ uždraudė kriptovaliutų reklamą – būtent tai lėmė bitkoino kainos sumažėjimą.

Po 3 mėn. blokavimo 2018 m. rugsėjį „Google“ vėl leido reklamuoti kriptovaliutas.

2019 m. gruodžio 26-ąją „Google“ pašalino šimtus su bitkoinais ir kitomis kriptovaliutomis susijusių vaizdo įrašų iš „YouTube“. Dėl paieškos sistemų milžinės veiksmų daugelis vaizdo tinklaraštininkų pasijuto diskriminuojami. Jau kitą dieną – gruodžio 27-ąją – „YouTube“ pasidalijo pranešimu, kuriame teigė, kad įrašai pašalinti per klaidą ir visi jie bus atkurti.

Interneto gigantų cenzūra, nukreipta į kriptovaliutų bendruomenę, taip pat gali daryti neigiamą įtaką ir lemti bitkoino kainos kritimą.

Bitkoino kaina 2020 metais: ekspertų nuomonė

Labai dažnai investuotojai stebi autoritetingų ekspertų komentarus. Tačiau net ir jų prognozėmis aklai pasitikėti nereikėtų. Pavyzdžiui, “kriptotūzas” ir kibernetinio saugumo veteranas John McAfee teigė, kad 2017 m. pab. bitkoinų kaina sieks 5,000 $, tačiau jų kaina šoktelėjo iki beveik 20 tūkst. JAV dolerių. Dabar šis ekspertas teigia, kad vieno bitkoino kaina 2020 pab. išaugs iki 500 $ tūkst. ar net viso milijono.

Tom Lee, buvęs vyriausiasis „JP Morgan“ akcijų strategas, „Fundstrat“ vienas įkūrėjų ir tyrimų vadovas, mano, kad bitkoinų vertė augs, o tuo pačiu tikisi ir daugiau institucinių investuotojų ir dar labiau išaugusio bitkoinų vartotojų kiekio.

„Galaxy Digital“ įkūrėjas Mike Novogratz bitkoinui nežada tokių optimistinių prognozių: realu, jog per visus 2020 metus bitkoino kaina neperkops 10 tūkst. $. Šio eksperto nuomone, visa kriptovaliutų rinka 2020-aisiais augs lėtai, bet sistemingai bei užtikrintai.

BTCC generalinis direktorius B. Lee ir jo brolis Charlie Lee („Litecoin“ kriptovaliutos kūrėjas) įsitikinę, kad 2020 m. bitkoino vertė gali smulkti iki 2500 $, o 2020 m. pab. pakilti net iki 333 tūkst. $. Taip pat jie mano, kad kito ženklaus šios kriptovaliutos vertės augimo galima tikėtis tik 2023 m.

Elonas Muskas, dar 2019 m. pradžioje duodamas interviu, vardijo bitkoinų privalumus, tačiau konkrečių skaičių nepateikė ir tiksliomis prognozėmis dalytis nesiryžo. Taip pat, “Tesla” elektromobilių koncerno savininkas mano, jog popieriniai pinigai yra pasmerkti išnykimui.

Savo mintimis apie bitkoino kainą 2020-aisiais ir apskritai visų kriptovaliutų rinką dalijasi ir Andy Brombergas, Coinlist bendraįkūrėjas ir prezidentas:

Kiti žymūs žmonės, tokie kaip Tim Draper, Jameson Loop, Trace Mayer ir kiti projektuoja itin pozityvius pokyčius bitkoino kainai ateityje.

Žymūs žmonės, prognozuojantys bitkoino kainą ateityje. Arzdigital nuotr.

Išvados ir kriptovaliutų privalumai

Įvertinus visas pateiktas nuomones, realiausia, kad bitkoinų kaina 2020 m. pasieks ir laikysis ~10–12 tūkst. $, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje gali įvykti kur kas didesnių ir reikšmingesnių kainos pokyčių. Pvz, kai šalyse kyla įvairūs ekonominiai, politiniai ginčiai, karai ir kt. Tais atvejais, žmonės keičia savo nesustabdomai nuvertėjančią vietinę valiutą į bitkoinus, nes jie neturi infliacijos ir jų nevaldo jokia trečioji šalis.

Venesuela arba Argentina – būtent šios šalys yra labiausiai keičiančios savo nacionalines valiutas į bitkoinus kad išvengtų neadekvataus vietinės valiutos nuvertėjimo.

Savaitinė prekybos apimtis LocalBitcoins platformoje. Venesuelos bolivarais. Coin.dance duomenys.
Savaitinė prekybos apimtis LocalBitcoins platformoje. Argentinos pesais. Coin.dance duomenys.

Kad ir kokios nuomonės vyrautų rinkose, kriptovaliutos turi savo pranašumų, lyginant su esama finansine sistema. Pvz:

  1. Skaidrumas. Bet kuris pasaulyje gali bet kada peržiūrėti kiek ir kada kam buvo pervesta pinigų. T.y. jei piniginės adresas yra pateikiamas viešai – piniginės operacijas, likučius ir lėšų judėjimą galėtų matyti bet kuris žmogus žemėje. Įsivaizduokite, koks tai būtų sveikintinas sprendimas pritaikyti tokias pinigines viešiesiems konkursams, to pasekoje kiekvienas Lietuvos pilietis tiksliai matytų kada, kiek, ir kodėl buvo pervesti pinigai vieniems ar kitiems gavėjams. Buhalterija taptų kaip ant delno, nes operacijų neįmanoma suklastoti arba nuslėpti.
  2. Infliacija. Skirtingai nei standartinėje finansinėje sistemoje – kriptovaliutų neįmanoma “išspausdinti” daugiau negu buvo išleista pradžioje. Tai reiškia, jog kriptovaliutos neturi infliacijos, arba ji nuolatos mažėja halvingo proceso metu kas ~4 metus.
  3. Greitis ir prieinamumas. Siųsti ir gauti kriptovaliutas galima kiaurą parą ištisus metus ir kiekvieną dieną. Ši decentralizuota finansinė sistema veikia 24/7/365 principu ir nėra jokio skirtumo ar siunti lėšas pirmadienio rytą ar sekmadienio vakarą – pavedimas gaunamas per 5-20 min. iš bet kurio pasaulio taško siunčiant į bet kurią pasaulio vietą. Svarbiausia – interneto prieiga.
  4. Prekyba kriptovaliutomis. Prekiauti kriptovaliutomis galite taip pat nenutrūkstamai – 24/7/365 principu. Be to – naudotis kriptovaliutų prekybos keityklomis (angl. exchanges) nieko nekainuoja lyginant su įprastų akcijų brokerių platformų nuomos mokesčiais.

Prekyba kriptovaliutomis yra rizinkinga veikla. Aukščiau pateiktas turinys yra informacinio pobūdžio. Ankstesni rezultatai nėra būsimų rezultatų garantija. Šioje svetainėje išreikštos nuomonės nėra patarimas investuoti. Jūs galite nemokamai naudotis šia svetaine, tačiau mes galime gauti komisinius iš bendrovių, kurias pateikiame šioje svetainėje.

5/5 - (2 votes)

Comments are closed.