Press "Enter" to skip to content

Pirtis gaminančios įmonės vadovė Ieva Kiršė: kiekvienoje sodyboje turi būti gera pirtis

Pirčių gamintoja Ieva Kiršė akcentuoja, kad kiekvienoje sodyboje turi būti gera pirtis. Ji ir laisvalaikio praleidimo, poilsio, o svarbiausia sveikatos šaltinis. Tauragės rajone, Dargaičių kaime pirtis gaminantys Karolis ir Ieva Kiršiai džiaugiasi šeimos verslą puoselėdami kaime.

Pirčių gamintojai Karolis ir Ieva Kiršiai

Atvėrė naujas galimybes

Ieva atvirauja – šiandien ji savo gyvenimo kitaip neįsivaizduotų. Nepaisant to, kad kasdien į darbą jie vyksta 15 kilometrų, tenka patiems atsivežti ir darbuotojus, o vos pritrūkus statybinių medžiagų ar įrankių, tenka vykti į miestą, dirbti kaime yra gera ir smagu. Erdvios 1000 kvadratinių metrų iš tėvų perimtos dirbtuvės, įprasta vieta, suteikia savito žavesio. Asfaltuoti keliai ir patogus susisiekimas neapsunkina verslo. „Iki pirčių gamybos augome pamažu. Sumažėjus poreikiui baldams, buvo gautas užsakymas pagaminti pirtį Vokietijos rinkai. Vienas sėkmingas užsakymas, pakeitė veiklos pobūdį”, – pasakoja Ieva Kiršė, UAB „Pirtys ir ne tik” direktorė. Jauna moteris neslėpė, kad prieš gerą dešimtmetį iš tėvų perėmęs medinių baldų gamybos įmonę, pašnekovės vyras Karolis Kiršys suprato, kad versle kaskart reikia ieškoti naujų nišų, skirtingų veiklos krypčių. Sėkmingai atliktas užsakymas atvedė naujų klientų ir iš Lietuvos, ir iš Vokietijos, atvėrė naujas verslo galimybes, o medinių baldų gamyba užleido savo vietą pirtims.

Vokiečiai gerokai kuklesni

Pasipylusi užsakymų virtinė augino verslo potencialą, individualią veiklą keitė įkurta įmonė, atsirado daugiau darbuotojų. Šiandien didžioji dalis Dargaičių kaime pagamintos produkcijos keliauja į Vokietiją. Ten siunčiami standartiniai gaminiai, nedidelės pirtelės, kurių pristatymą kuruoja ten dirbantis vadybininkas. O Lietuvos rinkoje, į kiekvieną klientą žiūrima individualiai. „Patys važiuojame paskui pirtelę, ją pastatome, pažiūrime, kad viskas veiktų puikiai ir teisingai būtų pritvirtintos net pačios mažiausios langinių skardelės”, – neslėpė savo darbo specifikos pirčių gamintojai. Ieva ir Karolis pastebi, kad vokiečiai yra gerokai kuklesni už mūsų tautiečius. Juos tenkina nedidelė dviejų su puse kvadratinių metrų pločio pirtelė, o štai lietuviams reikalinga erdvi pirtis su didele sauna ir svečių priėmimui pritaikytu priešpirčiu. Mūsų krašto žmonėms svarbu laiką leisti ne tik su šeima, bet ir draugų būryje. Domėjimasis mediena, karkasiniais statiniais, padėjo ieškoti naujų, tinkamiausių sprendimų užsakovams, išpuoselėti net įmantriausią skonį tenkinančius projektus.

https://pirtysirnetik.lt/

Orai neįtakoja

 „Šiuolaikinė pirtis vieniems prilygsta poilsiui, kitiems organizmo sveikatinimui, o tretiems –  galimybei pagal senas tradicijas maudytis, išbandant įvairius pirties ritualus”, –  pasakoja apie savo šeimos verslo esmę Ieva. Anot pašnekovės, pirtis žmogui padeda atsipalaiduoti, pasisemti sveikatos, suteikia jėgų vėl kibti į savo darbus, tad kaime, sodyboje ar netgi mieste ji tiesiog būtina. Ūkininkui tai mažytė poilsio oazė savo paties kieme. Pirčių gamyba yra Ievos ir Karolio puoselėjamas šeimos verslas, kuriam, anot pašnekovų sezoniškumo nėra. Gaminiai į vietą pristatomi beveik surinkti, tad orai pirčių statybos neįtakoja. Verslas nestojo net per pandemiją, mat uždaryti savo namuose žmonės, ieškojo sveikatinimosi galimybių neišvykstant iš savo kiemo. Pandemija pirčių gamybos verslui padėjo šoktelti į viršų.

Sezoniškumo pirtčių statybai nėra. Gaminiai beveik surinkti keliauja į pastatymo vietą netgi žiemą.

Verslas stiprina šeimą

Kartu su savo vyru dirbanti Ieva neslėpė, kad dirbant ir gyvenant kartu visko pasitaiko. Tenka pasipykti dėl nupirktų ne tokių klijų, tačiau bendri tikslai, siekiai dar labiau suartina šeimą. Juk savo gerbūvį, verslą jauni žmonės kūrė savo sunkiu darbu, neskaičiavo valandų. „Mūsų verslo sėkmės paslaptis – palaikomas ryšys su klientu. Čia gaminami individualūs užsakymai, ne konvejeriniai gaminiai. Kartu su klientu renkamės pirtelės dydį, medžiagiškumą, išorės spalvas. Patys užtikriname kokybę, atvykstame į vietą, viską sumontuojame. Jei kyla bėdų, atsiliepiame į skambučius beveik visada. Nežiūrime ar tai ankstus rytas, savaitgalis, ar vėlus vakaras. Tai padeda pelnyti žmonių pasitikėjimą, palankumą”, – apie savo verslo sėkmės receptą kalbėjo  UAB „Pirtys ir ne tik” direktorė Ieva. Pašnekovė neslėpė, kad šiuo metu šeima svajoja apie verslo plėtrą, orientaciją į dar didesnius projektus – jie siekia gaminti greičiau, daugiau, o ateityje planuoja vystyti medienos apdirbimą, obliavimą, ar modulinių pastatų statybą, tad kiekvienas dirbtuvių kampelis yra be galo brangus.

Parengė Dana Lukauskienė

https://pirtysirnetik.lt/https://pirtysirnetik.lt/

www.musuzinios.lt

Comments are closed.