Press "Enter" to skip to content

Finansų konsultantas Nerijus Murauskas: tvarka gyvenime prasideda nuo tvarkos finansuose

Atrodytų, visi iš esmės suprantame, kas tai yra pinigai, kur jie naudojami. Statistiškai žmogus net 43 savo gyvenimo metus praleidžia darbe. Jis siekia uždirbti, kad gyventų, sugeneruotų šeimos biudžetą, jaustųsi saugus ir laisvas. O ar tai įmanoma tokioje mažoje šalyje, kaip Lietuva? Siekis patogiai gyventi, grąžinti paskolas už mokslus, išsimokėti paskolas už būstą, vairuoti gerą automobilį, prisiimti atsakomybę už savo šeimą, vaikus, laiku mokėti mokesčius – visa tai sukelia stresą. Žmonių finansines problemas spręsti padeda finansų konsultantai. Nerijus Murauskas šioje srityje dirba jau aštuonerius metus. Tai yra jo verslas, gyvenimo būdas ir galimybė padėti kitiems.

Padeda susigaudyti

Nerijus atvirauja, kad šiame versle įsitvirtinti nebuvo lengva. Vos pradėjus žengti pirmuosius žingsnius į profesinę veiklą, mūsų šalyje vyravo skeptiškas požiūris į finansų konsultantus dėl įkyrių pensijų fondų ir gyvybės draudimo pardavėjų. Asmeniniai finansai, ko gero, yra pati paprasčiausia ir elementariausia finansų sritis, nereikalaujanti ypatingo finansų rinkų išmanymo bei ekonomikos magistro laipsnio. Vis tik, daugumai žmonių finansinio plano laikymasis nėra toks jau paprastas. Kiekvienas norėdamas kažkiek pataupyti turi riboti savo išlaidas ir poreikius (ar įgeidžius), ir ko gero, tai būtų galima palyginti su įvairiomis dietomis: nedaug kas gali pasidžiaugti ilgalaike sėkme. Nerijaus paslauga – tai konsultacija, kuri žmogui padės susigaudyti pinigų ir finansų pasaulyje.

Verslas užgimė, kaip papildoma veikla

,,Tvarka gyvenime prasideda nuo tvarkos finansuose. Esu Nerijus ir išmanau apie pinigus. O geriausiai suprantu kaip juos suvaldyti ir pakinkyti taip, kad jie sukurtų saugumą. Jaučiu savo darbui didžiulę aistrą ir žinau, kad jis prasmingas“, – sako finansų konsultantas. „Pradėjau konsultavimą kaip papildomą veiklą, tad pirmuosius metus buvo sunku paskirti viskam pakankamai laiko. Labai trūko klientų. Buvo itin nestabilios pajamos veiklos pradžioje, tačiau greitai pelniau žmonių pasitikėjimą. Kadangi nėra studijų, kurios paruošų asmeninių finansų konsultantus reikėjo labai daug ir įvairių šaltinių mokymų, kad išmokčiau kaip dirbti“, – pasakoja profesionalas.

Nekaupia rezervo

,,Kaip ir daugelis jaunų žmonių, dar sėdėdamas mokykliniame suole, svajojau tapti turtingu. Studijavau taikomąją matematiką universitete, tačiau labai domėjausi pinigų valdymo, finansinio savarankiškumo tema. Skaičiuoti mokėjau, tačiau ieškojau atsakymų, kaip teisingai elgtis su pinigais, kaip gauti grąžą. Lankiau daug mokymų, seminarų, domėjausi, kada nuvertėja pinigai, kaip tikslingiau juos laikyti, įdarbinti. Pradėjau domėtis žmonėmis, jų didžiausiomis klaidomis“, – atvirauja pašnekovas. Paaiškėjo, kad Lietuvoje labai daug žmonių dažniausiai išleidžia tai, ką turi, nekaupia rezervo. Pamažu įsigilinęs į šią sritį jis suprato, kad laikyti pinigus sąskaitoje taip pat yra didžiulė klaida – per laiką valiutos nuvertėja, dingsta pinigų vertė.

Nepriklauso nuo uždarbio

Pasmalsavome, ar statistinį vidutinį darbo užmokestį gaunantis žmogus, privalo domėtis finansų valdymu? Anot Nerijaus, pinigų valdymas nepriklauso nuo uždarbio. Tačiau finansinis planas, drausmė, labai palengvina gyvenimą. Būtina savo banko sąskaitoje turėti nors trejų mėnesių dydžio rezervą. O jei įmanoma, geriau laikyti ir kaupti ne pinigus, o turtą. Šeimoje įsivyrauja darna, jei abu sutuoktiniai į šeimą atneša pinigus, abu bendrai priima sprendimus, kur tuos pinigus išleisti. Svarbu suplanuoti ne tik asmeninį biudžetą, bet ir šeimos.

Pirmieji klientai – draugai

Nerijus atvirauja, dabar konsultacijas jis teikia ir fiziniams asmenims, ir stambiems verslams, nors pirmieji jo klientai buvo jo draugai. Būdamas matematiku įrodinėjo, skaičiavo, kvietė investuoti, ir, jo konsultacija, kuri, pasak Nerijaus, anuomet net nebuvo panaši į konsultaciją, atnešė naudos, vėliau, apie jo gebėjimus informacija sklido iš lūpų į lūpas, kol pagaliau, jis jau konsultuoja ne tik draugus, bet ir nepažįstamus žmones, savo klientus. ,, Pirmieji dešimt klientų buvo mano draugai, ir tik po vienerių metų, pradėjau konsultuoti nepažįstamus žmones“, – sako Nerijus.  Jis turi Baltijos finansų patarėjų asociacijos investicijų konsultanto licenciją, kuri jį daro profesionaliu finansų, investicijų konsultantu. Kiekviena konsultacija reikalauja ne tik finansinio raštingumo, rinkų išmanymo, bet ir kantrybės, psichologijos žinių, gebėjimo tiksliai išsiaiškinti klientų poreikius. ,, Atvirai pasakysiu, išleidau keliasdešimt tūkstančių eurų mokymams. Mano srityje, pagrindinė prekė – informacija, kad ją suteikčiau, turėjau pats labai daug mokytis, rinkti duomenis, sekti finansų rinkos pokyčius“, – pasakoja apie savo verslo specifiką finansų konsultantas.

https://www.youtube.com/c/NerijusMurauskas

Galimos rizikos

Nerijus džiaugiasi, kad jo konsultacijomis domisi ir ne ypatingai turtingi žmonės, patarimų klausia netgi tie, kurių pajamos yra iki 2000 Eur. per mėnesį. Tačiau investuojant, galimos įvairios ir rizikos. Todėl klientai turi įvertinti savo rizikos toleranciją. Krizės, karo atveju, natūralu, kad rinka kinta, pakrenta, nuvertėja valiuta, pakyla dujų, naftos, metalų ir žemės ūkio produkcijos bei kitų žaliavų kainos, kyla aukso ir dirbinių kaina.  Labai didelę riziką prisiima tie, kurie investuoja į kriptovaliutas. Anot Nerijaus, informacijos apie finansų valdymą gausu ir internetinėje erdvėje, gali gilintis pats, tačiau ir sportuoti žmonės gali savarankiškai, be trenerio. Tačiau tie, kurie nori tai daryti saugiai, nepažeidžiant kūno, išvengiant klaidų, turi turėti trenerį, su finansais lygiai tas pats. Gali rinkti informaciją ir mokytis iš savo klaidų, bet gali per 1 val ar kelias – gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Nerijus džiaugėsi, kad šiame versle jis dirba net 8-erius metus, kai tuo tarpu , daugelis jo kolegų uždaro veiklą po vienerių metų ar dviejų. Jis dirba su mentoriumi iš Kanados James Heidema, kuris nuolat pataria, konsultuoja, duoda neįkainojamų pamokų. Pamažu atsirado gebėjimai paprastais žodžiais ir lengvai suprantama kalba perteikti informaciją, išsiaiškinti klientų poreikius ir konsultuoti pagal tai,  ko žmogui reikia. Be finansinių konsultacijų Nerijui tenka vesti seminarus, yra www.digiklase.lt vaikų ir paauglių finansinio raštingumo mokytojas, turi investavimo konsultanto licenciją.

Įvertink ⭐

Comments are closed.