Press "Enter" to skip to content

Prekyba kriptovaliutomis: „Binance“ apžvalga (atnaujinta 2021)

Kriptovaliutų kursai realiuoju metu ➡️ ČIA ⬅️

Net jei dar nesate įsigiję kriptovaliutos, tikriausiai teko girdėti apie kriptovaliutų keityklą ir biržą „Binance“. Ji buvo įkurta Maltoje. Šiandien „Binance“ – pirmaujanti birža pagal dienos sandorių kiekį, o pačioje platformoje sandoriai sudaromi naudojantis jau arti 600 (tiksliau, 2019 m. lapkričio antroje pusėje – 578) skirtingų kriptovaliutų. Prognozuojama, kad sandorių platformoje tik daugės.

Didžiausi kriptovaliutų prekybos platformų privalumai yra tie, kad šioje industrijoje nėra jokių platformos/brokerio mokesčių, o tik prekybos mokesčiai. Taip pat, skirtingai nei įprastose akcijų biržose, prekiauti kriptovaliutomis galite visą parą ištisus metus be jokių išeiginių, nes prekyba kriptovaliutomis vyksta nenutrūkstamai.

Mano asmenine numone ir patirtimi – „Binance“ yra puiki birža norintiems prekiauti arba investuoti į kriptovaliutas. Straipsnyje supažindinsime su visa aktualiausia informacija apie šią platformą: kaip ji veikia, kas gali atsidaryti sąskaitą, kokie mokesčiai taikomi ir dar daugiau.

Apie „Binance“ prekybos platformą

Binance“ buvo įkurta 2017 m. pabaigoje. Tai kriptovaliutų mainų platforma, leidžianti vartotojams pirkti, parduoti kriptovaliutas „Bitcoin“, „Ethereum“, „Bitcoin Cash“ ir dar šimtus kitų įvairiomis poromis (USDT/BNB/ETH/ETC ir ne tik). Ir nors bendrovė įkurta Maltoje, jos įkūrėjas – kinas Changpengas Zhao.

Per dvejus veiklos metus „Binance“ tapo viena didžiausių virtualių kriptovaliutų biržų. Kasdien platformoje sudaromų sandorių vertė – daugiau nei 1 mlrd. JAV dolerių.

„Binance“ išpopuliarėjo dėl kelių priežasčių:

  1. Platformoje galima atlikti sandorius su ypač daug kriptovaliutų. Daugiausia sandorių atliekami žymiausiomis valiutomis „Bitcoin“ ir „Ethereum“, tačiau galima rasti ir kitų, mažiau žinomų virtualiųjų valiutų.
  2. Platforma taiko nedidelius mokesčius. Standartiniai vidutiniai prekybos mokesčiai yra labai konkurencingi ir sudaro 0,1 % už sandorį. Tačiau jie yra dar mažesni tiems, kurie turi įsigiję šios platformos išleistų kriptovaliutų – „Binance Coin (BNB)“. Šios kriptovaliutos galite gauti ir nepirkdamas jos, o tiesiog konvertuodamas po sandorių likusius nelikvidžius (mažus) kitų kriptovaliutų balansus. Kaip tai padaryti rasite čia.
  3. „Binance“ yra suderinama su daugeliu prekybos automatizavimo įrankių/robotų (crypto trading bot), kaip kad pvz. su „TradeSanta“ ir kt. Prekybos robotai taupo laiką ir perka/parduoda valiutas automatiškai, pagal jūsų pasirinktą strategiją.
  4. Siekdami palengvinti prekybą skaitmeniniais vertybiniais popieriais, platformos valdytojai perkėlė veiklą į Maltą, taip pat pasirašė memorandumą-sutartį su Maltos vertybinių popierių birža.
  5. „Binance“ ne tik dalyvauja įvairiuose labdaros projektuose, tačiau turi ir savo paramos projektą „Binance Charity“.
  6. Platforma yra įkūrusi nuosavą akademiją – edukacinį projektą, kuris užsiima švietėjiška veikla apie kriptovaliutas ir blockchain technologiją. Mano nuomone, tai yra vienas geriausių turinio projektų šioje sferoje. Akademiją rasi čia.

Kaip naudotis „Binance“ platforma? 

Norėdami sudaryti sandorius „Binance“ platformoje, turėsite atlikti kelis pagrindinius veiksmus.

1 žingsnis: sąskaitos atidarymas

Sąskaitą atsidarysite pagrindiniame „Binance“ puslapyje arba paspaudę ant žemiau esančios nuotraukos. Jei planuojate tik įnešti ir išimti lėšas kriptovaliutomis, reikės nurodyti tik el. pašto adresą.

„Binance“ sąskaitos atsidarymas

2 žingsnis: dviejų žingsnių autentifikacija

„Binance“ paprašys jūsų nustatyti dviejų faktorių autentifikavimą (2FA). Tai daroma siekiant apsaugoti vartotojų sąskaitas. BŪTINAI (!) įsijunkite šią apsaugą, nes tai yra vienas saugiausių būdų apsaugoti savo finansus nuo įsilaužimo ir nusisavinimo.

Būtinai (!) aktyvuokite 2FA apsaugą

Pasirinkę savo paskyros nustatymų langą jame pasirinkite „Google Authentificator“ ir pasirinkite „Enable“. Toliau sekite platformos pateikiamas instrukcijas.Kad tai atlikti, telefone turėsite įsidiegti „Google Authenticator“ programėlę. Vėliau kaskart norėdami prisijungti arba atlikti kokius nors veiksmus paskyroje, pvz., atsiimti lėšas, turėsite įvesti unikalų kodą, kurį rasite sugeneruotą tik savo telefone. Kaip aktyvuoti 2FA apsaugą savo „Binance“ paskyrai rasite čia.

3 žingsnis: įneškite pinigų

Nors daugelis lėšoms įnešti naudojasi kreditinėmis kortelėmis arba banko sąskaita, darome prielaidą, kad lėšas įnešite kriptovaliuta. P.s. „Binance“ nuo 2019 vasaros leidžia įsigyti kriptovaliutų su asmenine debetine kortele, tačiau tai neapsimoka (žemiau skaitykite kodėl).

PATARIMAS iš asmeninės patirties: pigiau nei iš fizinio asmens (pardavėjo) kriptovaliutų nenusipirksite. Kodėl? Todėl, kad įnešant pinigus į bet kurią kriptovaliutų prekybos platformą su savo mokėjimo kortele tiesiog permokėsite, nes visos prekybos platformos privers jus mokėti ~3.5%-8% įnešimo/konvertavimo mokesčius nuo visos perkamos sumos mokėjimo kortele (Visa/Mastercard, ir pan.). Tiesiog, pradžiai pasiteiraukite tautiečių iš Bitcoin Turgus Facebook grupės, gal kažkas galės jums padėti.

Na, o jei jau turite kriptovaliutų ir norite įnešti jas į platformą, eikite į „Wallet“, tada „Exchange Wallet“ ir vykdykite pateikiamas instrukcijas. Įmokų puslapyje turėsite pereiti ilgą palaikomų valiutų sąrašą ir spustelėti ant tos, kuria įnešite (deposit) lėšų į „Binance“ sąskaitą.

Kriptovaliutų įnešimas

Po to nukopijuokite unikalų jums suteiktą virtualiosios piniginės adresą ir naudokitės juo pervesdami lėšas.

4 žingsnis: prekyba 

Kai įmoka bus įskaityta (įprastai tai užtrunka ne ilgiau nei 10–20 min.), galima pradėti prekiauti kriptovaliutomis.

Užveskite kompiuterio pelės žymeklį ant langelio „Keisti“ ir pasirinkite, ar naudosite pagrindinę („Basic“), ar išplėstinę („Advanced“) prekybos platformą. Pradedantiesiems vartotojams patariama rinktis pirmąjį variantą.

Nori padidinti vaizdą? Spustelk ant nuotraukos.

Dabar jau turite prieigą prie rinkos (prie unikalių valiutų porų). Jei kriptovaliuta, kurią norite įsigyti, nėra tiesiogiai suporuotą su kriptovaliuta, kurią įnešėte, reikės atlikti papildomą sandorį. Pavyzdžiui, jei įnešėte „Bitcoin“, bet norėsite įsigyti „Ethereum“, pirmiausia jums teks parduoti „Bitcoin“ poroje su „Ethereum“ – Platformoje žymima BTC/ETH, arba ETH/BTC.

Kai užbaigsite sandorį, įsigytą valiutą matysite „Binance“ sąskaitoje. Virtualiuosius pinigus galima laikyti „Binance“ sąskaitoje (hot wallet) arba, jei yra galimybė, perkelti į kokią nors išorinę piniginę (cold wallet), taip visiškai apsaugant jūsų turimus pinigus. Kuo jos skiriasi sužinosi čia.

Idealiausiu atveju rekomenduoju kriptovaliutas laikyti išorinėje (cold wallet) piniginėje, pavyzdžiau Ledger Nano X arba Trezor Model T. Tai yra saugiausias būdas.

 „Binance“ mokesčiai 

Nors „Binance“ taiko formuotojo-rinkos dalyvio (angl. maker/taker) mokesčių struktūrą, standartinis prekybos mokestis, kurį mokėsite, yra 0,1 %. Jį mokėti reikės kaskart perkant ir parduodant kriptovaliutas. Jei esate rinkos dalyvis ir per pastarąjį mėnesį atlikote sandorių už 500 bitkoinų (BTC) ir daugiau, mokestis mažėja iki 0,09 %.

Pats mažiausias mokestis siekia 0,04 %, tačiau tokiu atveju per mėnesį turite atlikti sandorių bent už 150 tūkst. BTC.

Rinkos formuotojai, vos pradėję sandorius, taip pat turi mokėti 0,1 % mokestį. Tačiau jei sandorių bendra suma per mėnesį viršija 150 tūkst. BTC, mokestis mažėja iki 0,02 %. Standartiniai prekybos mokesčiai gali būti sumažinami ir kitais atvejais.

Apskritai, „Binance“ taikomi vieni mažiausių mokesčių visoje kriptovaliutų keityklų rinkoje.

Kas gali prekiauti „Binance“?

„Binance“ – tarptautinė kriptovaliutų birža; joje prekiauti gali bet kurios šalies gyventojai.

Prieš pradedant prekiauti „Binance“ platformoje, reikia atkeipti dėmesį į taisykles, kurios – kiek neaiškios. Be to, pradedantiesiems vartotojams užtenka nurodyti tik savo el. paštą.

Neseniai platformos administracija paskelbė, kad jau priima ir JAV piliečių depozitus specializuotoje „Binance“ JAV platformoje.

Pinigų išėmimas ir pervedimai

Nors „Binance“ visuomet buvo žinoma kaip kriptovaliutų mainų platforma, dabar čia galima dar paprasčiau įnešti ir išimti įprastas valiutas naudojantis kreditinėmis kortelėmis arba banko pavedimu. Tai tapo įmanoma po šių sausį paskelbtos „Binance“ partnerystės su „Simplex“ mokėjimų įmone, kurios paslaugos buvo įdiegtos platformoje.

Kreditinės kortelės

Pažymima, kad nors mokėjimai gali būti priimami iš kreditinių kortelių visomis valiutomis, jei jose laikoma valiuta –  ne eurai ir JAV doleriai, gali būti imami papildomi mokesčiai. Standartinis apdorojimo mokestis – 3,5 % (mažiausia suma – 10 JAV dolerių). Palyginimui, „Coinbase“ už šią paslaugą taiko 3,99 % mokestį.

Vedant pinigus į „Binance“ sąskaitą, reikės nurodyti valiutą, įmokamą sumą. „Binance“ pateiks išsamią informaciją apie sąskaitą, į kurią reikės pervesti pinigus, nuorodos numerį, kurį turėsite įvesti atlikdami pavedimą.

KYC duomenys, reikalingi klientams atpažinti 

Prieš priimant bankinį pavedimą, „Binance“ pareikalaus pateikti asmeninius duomenis (angl. KYC – know your client). Tokiu būdu siekiama užtikrinti, kad „Binance“ ir toliau laikytųsi visų kovą su pinigų plovimu užtikrinančių įstatymų.

Norėdami patvirtinti tapatybę, iš pradžių turėsite įvesti savo vardą, pavardę, namų adresą, nurodyti šalį, kurioje gyvenate šiuo metu, ir gimimo datą. Tada būsite nukreipti į „NetVerify“ – partnerių platformą duomenims patvirtinti. Norėdami baigti KYC procesą, turėsite įkelti  savo asmens tapatybės dokumento kopiją. Tinka vairuotojo pažymėjimas, pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Saugumas „Binance“ platformoje

Saugodama kiekvieno vartotojo asmenines lėšas, „Binance“ siūlo daugybę saugos priemonių. Pirma, vartotojams patariama įsidiegti 2FA. Tai reiškia, kad jei programišius neturi prieigos prie jūsų mobiliojo telefono, jis negalės pasiekti ir jūsų „Binance“ paskyros.

Be to, jei bandysite prisijungti naudodami kitą įrenginį arba IP adresą (t. y. anksčiau nenaudotus jungiantis prie „Binance“), turėsite tai patvirtinti per anksčiau registruotą el. pašto paskyrą. Taip pat, kai vykdomos pagrindinės sąskaitos funkcijos, pvz., pinigų išėmimai, gausite pranešimus el. paštu, kuriuos patvirtinus išmokėjimai bus autorizuoti.

„Binance“ neseniai pristatė savo funkciją „Adresų įtraukimas į baltąjį sąrašą“ (angl. Whitelist). Įprastai turite galimybę atsiimti lėšas į bet kurią piniginę. Tačiau jei savo paskyroje adresus įtraukėte į baltąjį sąrašą, atsiimti lėšas bus galima tik tuo pačiu adresu. Žinoma, jūs galite bet kada atlikti keitimus, tačiau tada lauks dar kelios papildomos saugos patikros.

„Binance“ SAFU rezervų fondas 

2018 m. „Binance“ pristatė saugaus vartotojų turto (SAFU) fondą. SAFU – atsargų fondas įsilaužimo į platformą atveju. Į SAFU fondą patenka 10% visų „Binance“ sugeneruotų prekybos mokesčių. Atsižvelgiant į kelių milijardų dolerių apyvartą, įprastą platformoje, fonde gali susikaupti tikrai nemaža suma.

Kadangi „Binance“ saugumas – aktualus daugeliui, reikėtų prisiminti vieną konkretų atvejį. 2019 m. gegužę į platformą buvo įsilaužta. Kruopščiai iš anksto pasiruošę atakai programišiai pavogė 7 tūkst. bitkoinų, kurių vertė rinkoje viršijo 40 mln. JAV dolerių. Gera žinia – jog platformos administracija panaudojo minėtąjį SAFU fondą – „Binance“ klientai neprarado savo pinigų.

Reglamentavimas

„Binance“ Maltoje reglamentuojama pagal naujai priimtą Virtualiojo finansinio turto (VFA) aktą. „Binance“ nėra neturi jokios kitos reguliuojančios institucijos licencijos. Tačiau tai nereiškia, kad platformos administracija neįsipareigoja kovoti su pinigų plovimu.

Priešingai, „Binance“ visi klientai, planuojantys naudoti įprastas valiutas, turi atlikti KYC procedūrą. Be to, jei per 24 val. bandysite išsiimti daugiau nei 2 bitkoinus, taip pat turėsite pereiti visą patikros procesą.

Svarbu paiminėti ir tai, kad „Binance“ siekia JAV pritarimo pradėti visiškai licencijuotus mainus šios šalies piliečiams. Taigi, norėdami gauti sutikimą, platformos administratoriai turės dar labiau pasistengti.

„Binance“ klientų aptarnavimas

2017 m. pabaigoje daugelis žmonių buvo pamišę dėl kriptovaliutų, tad „Binance“ sulaukė gausybės naujų paskyrų paraiškų. Susidomėjimas buvo toks didelis, kad platforma turėjo laikinai nutraukti naujas registracijas. Atsižvelgdama į tai, „Binance“ ženkliai padidino klientų aptarnavimo komandą.

Prireikus susisiekti su „Binance“ administracija, galite pateikti prašymą dėl bilieto per savo paskyros portalą. Arba jei naudojate „Binance Jersey“ savo įprastų pinigų operacijoms, su konsultantais tiesiogiai galite bendrauti 24/7. Deja, „Binance“ neturi pagalbos telefonu linijos.

Platforma yra gerai matoma socialinėje žiniasklaidoje. Tai apima „Telegram“ ir „Twitter“, todėl, jei greitai negaunate atsakymo, verta naudoti šiuos kanalus.

Visuomet naudokitės platformų socialinais kanaliais, ne tik pagalbos kontaktais. Tai gali pagreitinti procesus.


Apibendrinimas 

Apibendrinant, galime paminėti, kad „Binance“ dabar yra viena didžiausių ir perspektyviausių kriptovaliutų biržų. Platforma turi puikiai išbaigtas programėlę skirtą išmaniesiems telefonams, taip pat, platforma siūlo ypač mažus prekybos mokesčius, šimtus „kripto–kripto“ prekybos porų ir patobulintas saugos funkcijas. „Binance“ yra puikus pasirinkimas, jei kaip tik ieškote naujos biržos.

Iš tikrųjų stebina, kaip greitai platforma išaugo nuo 2017-ųjų. Nors birža gyvuoja mažiau nei dvejus metus, ji jau atsakinga už milijardų dolerių vertės savaitinės prekybos apimtis.

Taip pat gerai apgalvotas žingsnis – platforma dabar palengvino tradicinių valiutų įnešimą ir išėmimą. Nors ši funkcija kol kas prieinama tik kelioms valstybėms narėms. Tikimasi, kad greitu metu „Binance“ dar labiau patobulins naudojimąsi kreditinėmis kortelėmis ir banko pervedimais.

Prieš pradedant investuoti arba spekuliuoti įvairiais investiciniais instrumentais, įskaitant prekybą kriptovaliutomis, rekomenduojame prieš tai investuoti į save ir paskaityti įvairios literatūros apie spekuliavimą ir kaip teisingai „įdarbinti“ pinigus. Tam parengėme specialią 15 knygų apie investavimą apžvalgą.


Prekyba kriptovaliutomis yra rizinkinga veikla. Aukščiau pateiktas turinys yra informacinio pobūdžio. Ankstesni rezultatai nėra būsimų rezultatų garantija. Šioje svetainėje išreikštos nuomonės nėra patarimas investuoti. Jūs galite nemokamai naudotis šia svetaine, tačiau mes galime gauti komisinius iš bendrovių, kurias pateikiame šioje svetainėje.

5/5 - (2 votes)

Comments are closed.