Press "Enter" to skip to content

Kas Lietuvoje auga greičiau: eksportas ar importas?

Mūsų šalies verslininkai prisideda prie importo bei eksporto skaičių kismo, kadangi kuo daugiau žaliavų jiems reikia ir tuo pačiu kuo daugiau jie jų išveža – tuo skaičiai labiau auga. O tai, žinoma, naudinga šalies ekonomikai, kurios siekia visada turėtų būti mokėti mažiau, tačiau gauti daugiau.

Lietuvos paslaugų eksportas buvo 9,9% didesnis nei prieš metus, tad džiugina, kad ne tik mūsų šalies verslininkai skinasi didelius žingsnius į platesnius vandenius, tačiau ir valdžia priima tokius įstatymus, kurie yra naudingi verslui plėsti savo veiklą.

Vertinant 2020-ųjų duomenis galima pastebėti, kad labiausiai augančios eksporto sritys Lietuvoje telekomunikacijų, IT technologijų, taip pat ir kompiuterių, galiausiai – verslo paslaugų eksportas. Pastarasis augo beveik 40 % ir seniai busi fiksuojami tokie dideli skaičiai. Tai rodo, kad mūsų šalyje inovacijos labai sparčiai auga, o tai, žinoma, naudinga verslui ir pačia valstybei.

Bene pati svarbiausia paslaugų eksporto partnerė mūsų šalyje buvo Vokietija. Žinoma, ne ji viena, tačiau jos perkamos paslaugos džiugina didžiausiais skaičiais. Paslaugų eksportas ne tik į Vokietiją, tačiau visas ES šalis 2020-ais metais sudarė apie 72 % ir lyginant su praėjusiais metais fiksuojamas padidėjimas, kurie siekia apie 13 %. Džiugina ir tai, kad planuojama jog pasibaigus 2020-ies metams skaičiai bus dar didesnis, o 2021-ieji pasitinkami kaip labai pelningi Lietuvai. Tikimasi, kad eksportas išaugs dar labiau. Svarbiausia, kad ne tik paslaugų, tačiau taip pat ir prekių. Ne tik tų, kurios jau ne vienerius metus aktyviai pervežamos  į kitas šalis, tačiau ir tų, kurios dar tik „skinasi“ kelią į tarptautinius vandenis.

Kad ir kokie skaičiai fiksuojami – svarbiausia, kad mūsų šalys suteikia patrauklias sąlygas verslininkams plėsti savo veiklos ribas (tiek lietuviams, tiek užsieniečiams). Ypač – ES ribose, kadangi rinka yra bendra ir laisva, tad parduoti gaminius ir tuo pačiu keistis žaliavomis tampa ne tik labai paprasta, tačiau ir patogu. O tai – nauda ir kiekvienam, iš mūsų, kadangi tai skatina tobulėjimą.

Daugiau informacijos apie eksportą: Eksportuoju.lt

Partnerio turinys

Įvertink ⭐

Comments are closed.